Lato sprzyja zmianom w swoim wyglądzie! Gorące dni, rozluźnienie i wakacyjny klimat sprawiają, że chętniej eksperymentujemy ze swoim wizerunkiem. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem niewymagających dużych nakładów finansowych sposobów na całkowitą metamorfozę jest ścięcie włosów. Co ciekawe, okazuje się, że drastyczne skrócenie swoich pukli może podreperować budżet na wakacyjny wyjazd. Jak to możliwe? Włosy są nie tylko darem natury, ale również cennym towarem. Coraz większą popularnością cieszy się sprzedaż włosów. Co warto o niej wiedzieć?

Sprzedaż włosów w szczytnym celu

Długie, gęste włosy są piękną ozdobą dodającą nam uroku, atrakcyjności, pewności siebie. Niestety, to, co dla innych jest zupełnie naturalną, integralną częścią ciała, dla innych jest marzeniem, które nigdy się nie spełni. Choroby autoimmunologiczne, przewlekły stres lub traumatyczne doświadczenie, poddanie się chemioterapii, przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia hormonalne… Przyczyn nadmiernego osłabienia cebulek jest wiele. W znacznej części przypadków zmiany, które zaszły w organizmie, są nieodwracalne. Sprzedaż włosów jest pierwszym krokiem na drodze do przywrócenia radości życia osobom dotkniętym łysieniem różnego typu. Sprzedając włosy albo oddając je fundacji, wspierasz rozwój branży perukarskiej.

Jakie włosy są najcenniejsze?

Dla firm zajmujących się skupowaniem włosów najcenniejsze są niecieniowane włosy, które nie były wcześniej poddawane zabiegom stylizacyjnym. Najbardziej pożądane są dziewicze włosy słowiańskie (jasne), które nie muszą być dekoloryzowane przed dalszą obróbką. Ponadto, im dłuższe i bardziej zadbane są pasma, tym większa jest ich wartość. Większość producentów peruk przyjmuje włosy o minimalnej długości 20 cm.

Co powstanie z Twoich włosów?

Sprzedaż włosów pozwala na produkcję wysokiej jakości peruk, tresek, dopinek i tupetów. Wyroby perukarskie tkane ręcznie z naturalnych włosów, osadzone na nowoczesnych, zlewających się ze skórą głowy bazach mają ogromną przewagę nad swoimi syntetycznymi odpowiednikami. Zastępcze fryzury są lśniące, miękkie, solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i, co najważniejsze, zapewniają noszącym je osobom naturalny wygląd. Peruki i dopinki powstałe z podarowanych lub sprzedanych włosów mogą być dowolnie czesane i poddawane różnym zabiegom stylizacyjnym, co zwiększa swobodę codziennego życia u osób chorych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here