Każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się pięknym i młodym wyglądem – w tym celu zarówno kobiety, jak i mężczyźni zdobywają się na wiele wysiłków oraz korzystają ze zdobyczy medycyny estetycznej. Jeżeli czujesz, że Twoja skóra jest zmęczona i zaczyna brakować jej elastyczności to najwyższa pora, aby sięgnąć po sprawdzone sposoby, dzięki którym poprawisz jej kondycję. Przedstawiamy kilka zaleceń, dzięki którym spowolnisz procesy starzenia.

Kremy i serum przeciwzmarszczkowe

W wieku 20 lub 30 lat podstawą pielęgnacji jest nawilżanie skóry oraz stosowanie filtrów, zabezpieczających przed szkodliwym promieniowanie UV. Jednak wraz z upływem lat zauważamy, że na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia – jest to najwyższy czas, aby wyposażyć swoją domową kosmetyczkę w kremy przeciwzmarszczkowe o gęstszej konsystencji, które są bogate w składniki aktywne, takie kwas hialuronowy, kolagen czy peptydy. Po 35 roku życia, gdy skóra zaczyna się starzeć w coraz szybszym tempie, warto stosować lżejszy krem na dzień z wysokim filtrem, co najmniej 50 UV oraz gęsty krem na noc – dobre efekty przynosi aplikowanie serum. Przynajmniej raz w tygodniu warto nałożyć na twarzy odżywiająca maseczkę.

Masaż twarzy i dieta

Odwiedzając gabinet kosmetyczny z pewnością zwróciłaś uwagę, że większość zabiegów zawiera także masaż twarzy – jest on niezbędny, aby składniki aktywne dobrze się wchłonęły oraz zostały równomierne rozprowadzę po powierzchni twarzy. Nie musisz jednak udawać się do kosmetyczki, aby wykonać masaż twarzy, możesz go robić każdego dnia wieczorem, aplikując krem na noc lub ulubione serum. Dobrym pomysłem jest też gimnastyka twarzy – warto wykonywać ją rano, ponieważ nada Ci promiennego wyglądu. W profilaktyce przeciwzmarszczkowej niemniej ważna jest dieta – powinna być bogata w antyoksydanty oraz cenne składniki odżywcze – szczególnie w witaminę E, która nazywana jest witaminą młodości.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Wraz z upływem lat, zabiegi które wykonujemy w domowym zaciszu stają się już niewystarczające. Jeżeli chcesz przedłużyć swoją młodość oraz cieszyć się zdrową i promienną skórą, warto postawić na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – na przykład takie jak wolumetria twarzy Warszawa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który aplikuje się bezpośrednio pod skórę za pomocą igły. Bezinwazyjne metody odmładzania stają się coraz łatwiej dostępne w naszym kraju, dlatego o ich skuteczności przekonuje się coraz więcej kobiet i mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here