Wiosna jest coraz bliżej, zaczynamy więc z niepokojem przyglądać się naszej sylwetce, no i włosom. Włosy pod nakryciem głowy z matowiały, wypłowiały, tu i tam pojawiły się odrosty. Trzeba o nie zadbać w pierwszej kolejności, najpierw profesjonalne strzyżenie, lub podcinanie, a następnie należy się zastanowić nad poprawieniem koloru, likwidacją odrostów, czy może radykalną zmianą dotychczasowego koloru włosów. Tutaj mamy dylemat jaki wybrać kolor farby do włosów. Mamy kilka rozwiązań, jeśli decydujemy się farbować włosy same, w domu, to najlepiej wybrać kolor farby do włosów o ton ciemniejszy lub jaśniejszy od tego którego używaliśmy do tej pory.

Jeśli mamy likwidować tylko odrosty, to wystarczy kupić farbę w kolorze w jakim mamy zafarbowane włosy i postąpić zgodnie z przepisem umieszczonym w opakowaniu farby. Nanosimy farbę najpierw na odrosty, a po odpowiednim czasie w skazanym w przepisie rozprowadzamy na pozostałe włosy i po upływie odpowiedniego czasu spłukujemy farbę z włosów. Jeśli jednak chcemy dokonać radykalnej przemiany i zmienić się z brunetki w blondynkę, to wymaga to już profesjonalnego podejścia do naszych włosów. Mamy oczywiście swoje wyobrażenia co do nowego koloru, najlepiej jednak jeśli kolor farby do włosów wybierze fryzjer.

Fryzjer posiada wiedzę, praktykę i umiejętności. Pozwoli mu to wybrać kolor farby do włosów pasujący do naszej cery. Fryzjer korzysta z farb fryzjerskich i przyrządzając odpowiednią mieszankę potrafi uzyskać kolor farby do włosów najbardziej pasujący dla nas. Gwarantuje to nam że w nowym kolorze włosów będziemy się czuły dobrze, zbierzemy gratulacje od znajomych za odwagę i z zadowoleniem będziemy przeglądać się w lusterku. Jednak farby do włosów najlepiej nawet dobrane i profesjonalnie zastosowane niszczą nasze włosy.

Bardzo często do opakowań z farbami dołączone są odżywki lub maski do włosów, które należy zastosować zaraz po spłukaniu farby i umyciu włosów. Sprawiają one że włosy stają się zdrowsze i jedwabiste. Następnie są też w szerokiej sprzedaży szampony do mycia włosów farbowanych, których zadaniem jest między innymi podtrzymywanie uzyskanego koloru na włosach. Dostępne są w drogeriach odżywki do włosów wypadających, bo jak już wyżej pisałam nawet najlepsza farba może zniszczyć nasze włosy. Odżywki do włosów wypadających są w formie szamponów, masek, czy nawet tabletek, także możemy wybrać odpowiednią dla nas formę kuracji. Taki sposób postępowania zapewni nam po koloryzacji zdrowe i piękne włosy.

Zdrowe i piękne włosy, w odpowiednim dla nas kolorze, co zapewni nam odpowiednio dobrany kolor farby do włosów, spowoduje że mankamenty skóry staną się mniej widoczne, my nabierzemy większej pewności siebie i będziemy korzystniej odbierani przez otoczenie. Jak widać dbanie o siebie, o swój wygląd przynosi nam same korzyści. Zmiana niewielka taka, jak zmiana koloru farby do włosów powoduje już wiele i inaczej, bardziej pozytywnie jesteśmy odbierani przez nasze otoczenie. Także dbajmy o siebie, nie bójmy się zmian nawet takich radykalnych, bawmy się naszymi włosami, zadbajmy o ich profesjonalne strzyżenie, a odpowiednio dobrany kolor farby do włosów niech podkreśli ostateczny efekt.

Kolorów farb do włosów i ich odcieni w każdym kolorze jest mnóstwo, więc dobrze jest się też pokusić od czasu do czasu o coś nowego, jakąś zaskakującą stylizacje i zaskoczyć rodzinę i znajomych z okazji naszych urodzin, imienin, wakacji nową fryzurą, odważnym kolorem włosów, czy modnym makijażem. Tak naprawdę nie wymaga to wielu zabiegów czy nakładów finansowych, a cieszy bardzo.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułCzeskie tabletki na odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here