Przeciętny człowiek narażony jest na wady wzroku z powodu stylu życia jaki prowadzi. Codziennie spędzamy wiele godzin przed ekranem komputera, czytamy książki po ciemku czy zapominamy o higienie oczu. Co robimy kiedy mamy problem ze wzrokiem? Tak, idziemy do okulisty, który po rozpoznaniu wady zaleci nam noszenie odpowiednich okularów lub soczewek. Co dalej? Tutaj rola okulisty się kończy, przy wyborze szkieł i oprawek pomoże nam optometrysta Warszawa.

Kim jest optometrysta?

Optometrysta to zawód medyczny. W przeciwieństwie do okulisty nie zajmuje się leczeniem chorób oczu, jest z kolei odpowiedzialny za korekcję wad wzroku. W tym celu używa okularów i soczewek kontaktowych. Do obowiązków optometrysty należy między innymi badanie funkcji wzroku przy użyciu wyspecjalizowanych instrumentów i sprzętu do pomiaru ostrości wzroku, dobieranie odpowiednich okularów i soczewek kontaktowych, udzielanie porad związanych z aktualnym stanem oczu.

Kiedy szukać pomocy?

Jeżeli naszym problemem są zaczerwienione oczy, ból gałek ocznych lub nadmierne łzawienie, wtedy udamy się do okulisty. Optometrysta zajmie się nami w wypadku nieostrego widzenia, dwojenia obrazu, „uciekającego oka” czy zmęczenia wzroku. Dzięki wyspecjalizowanemu sprzętowi nie ma mowy o pomyłce. Optometrysta dokładnie zbada ostrość widzenia, pole widzenia, ciśnienie śród-gałkowe czy ruchy gałki ocznej. Poza wizytami kiedy „coś się dzieje” powinniśmy regularnie badać swój wzrok. Zalecane są wizyty w gabinecie optometrystycznym raz na 3 lata do 40 roku życia, później powinniśmy odwiedzać gabinet co 2 lata. W przypadku zdiagnozowanej wady przerwy w wizytach nie powinny być dłuższe niż 1 rok.

Jaki jest koszt wizyty?

Koszt zależny jest od miejsca, pakietu badania oraz doświadczenia specjalisty. Cena standardowej oceny stanu zdrowia oczu wynieść może nawet 220 złotych. To samo badanie razem z topografią rogówki wycenione jest na 250 złotych. Przy ustaleniu indywidualnej terapii wzrokowej koszt wizyty może wynieść nawet 300 złotych lub więcej. Do tego na pewno doliczyć trzeba koszt szkieł, soczewek i oprawek. Zależnie od tego jaką firme wybierzemy ceny się wahać między 300 a 1000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here