5 ciekawostek dla fanów sneakersów New Balance – czy już je znasz?

0
1046

Możesz pochwalić się imponującą kolekcją sneakersów New Balance, a może dopiero niedawno w twojej garderobie pojawiło się obuwie słynnej amerykańskiej marki i z miejsca skradło twoje serce? Historia tej ponad stuletniej firmy jest tak fascynująca, że każdy fan butów z literą N po prostu musi znać chociaż jej najciekawsze fragmenty. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o marce produkującej twoje ulubione sneakersy.

Firma New Balance na początku nie produkowała obuwia

Przedsiębiorstwo założone w 1906 roku przez Williama J. Riley’a swoją działalność zaczynało od produkcji wkładek do butów, a później także innych akcesoriów obuwniczych. Dopiero w 1938 roku właściciel New Balance zaprojektował swoje pierwsze do biegania dla lokalnego klubu sportowego i w ten sposób rozpoczął nowy rozdział w historii firmy. Minęło jednak jeszcze wiele lat, zanim obuwie New Balance dostępne na stronie sneakerpeeker.pl stało się prawdziwym hitem nie tylko wśród fanów biegania.

Nazwa marki ma związek z kurami

Wbrew pozorom wyjaśnienie związku między nazwą New Balance i kurami jest naprawdę proste i logiczne. Właściciel firmy przyglądał się swoim kurom i zainteresowało go to, jak dzięki swoim charakterystycznym nogom potrafią zachować idealną równowagę. Zainspirowany swoimi obserwacjami stworzył trójkątne wkładki, których wygląd nawiązywał do trzech pazurów kur. Jego produkt miał zapewnić wygodę nawet w przypadku noszenia butów przez wiele godzin, a także zwiększyć poczucie równowagi. Poczucie równowagi, czyli balans. New Balance.

Numery modeli mają znaczenie

Większość marek obuwniczych poszczególne serie i modele wypuszcza zazwyczaj pod chwytliwymi nazwami. Marka New Balance zdecydowała się na zupełnie inne rozwiązanie, czyli oznaczanie butów numerami odpowiadającymi konkretnym cechom technicznym obuwia np. stopniowi stabilizacji i amortyzacji. Ponadto modele dla kobiet w sklepie Sneaker Peeker mają literkę W (woman), a sneakersy dla mężczyzn – M (man). Dodatkowo można spotkać się z literami informującymi o przeznaczeniu obuwia np. T dla butów trailowych, a także o kolorze wybranego modelu.

Obuwie New Balance chętnie nosił Steve Jobs

Choć obecnie obuwie New Balance ma w swojej obuwie praktycznie każda znana osoba, to jeszcze kilkadziesiąt lat temu marka była dość niszowa i znana raczej fanom biegania. Sporą rozpoznawalność firma zyskała z pewnością dzięki Steve’owi Jobsowi, który często pokazywał się w szarych butach o numerze 992 nawet podczas oficjalnych prezentacji produktów marki Apple.

Marka jest sponsorem technicznym Lechii Gdańsk

Jak przystało na markę produkującą sportowe obuwie, firma New Balance jest sponsorem technicznym wielu drużyn i indywidualnych sportowców. W tym przypadku pojawia się również polski wątek, ponieważ od 2016 roku amerykański gigant obuwniczy współpracuje z Lechią Gdańsk. I choć marka New Balance nie kojarzy się tak bardzo ze sponsoringiem jak Adidas lub Nike, to wspiera tak znane kluby jak FC Porto, Athletic Bilbao i A.S. Roma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here