Łysienie plackowate – jak sobie z nim radzić?

0
1384

Łysienie plackowate to dolegliwość z którą wielu z nas miał do czynienia osobiście lub był nią dotknięty ktoś naszego najbliższego otoczenia. Jak wyleczyć łysienie plackowate, co jest jego przyczyną, jakie zabiegi przeciw łysieniu plackowatym będą skuteczne i kto ewentualnie może nam pomóc?

Łysienie plackowate charakteryzuje się wyłysiałymi fragmentami w obrębie skóry głowy. Dotyka on z reguły ludzi młodych, a u jego podstaw stoją zakłócenia w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Na skutek tych nieprawidłowości wybiórczo atakowane są mieszki włosowe, co prowadzi do punktowego wypadania włosów. Rodzaje łysienia plackowatego są różne. Może to być jeden większy punkt, lub kilka punktowych ognisk, a także możemy spotkać się z łysieniem plackowatym w którym cała głowa objęta jest chorobą a nierzadko również inne okolice ciała. Charakterystycznym jest, że skóra pozbawiona włosów wygląda na całkowicie zdrową.

Czy łysienie plackowate można leczyć?

Oczywiście że tak. Ważne jest aby postępować w sposób kompleksowy. I skupiać się jedynie na objawach lecz uwzględnić możliwość występowania chorób współistniejących. I to właśnie te choroby a właściwie ich wyleczenie będzie receptą na sukces w leczeniu łysienia plackowatego. Należy także zwrócić uwagę aby unikać stresu. Dbałość o zdrowie psychiczne jest jednym z kluczowych elementów leczenia. Wsparciem terapii będzie grupa środków na porost włosów a także zabiegi oferowane w gabinetach medycyny estetycznej.

Do najczęściej wykorzystywanych należą krioterapia czyli chłodzenie tkanek, które powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych a następnie ich rozszerzenia, co powoduje poprawę odżywienia i natlenienia mieszków włosowych oraz stymuluje odbudowę włosa. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie fototerapii. Laser i jego działanie powoduje poprawę ukrwienia i regenerację cebulek włosowych, a to zabiegi całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Można także stosować leczenie kwasem hialuronowym. Terapia ta polega na wstrzyknięciu kwasu w miejsce zmienione chorobowo,
w pierwszym etapie przy zastosowaniu preparatów o dużym stężeniu stopniowo zmierzając do dawek przypominających.

Czas takiego leczenia to około pół roku, jednak jego skuteczność jest wysoka. Zabieg ten nie jest obarczony ryzykiem, a dzięki stosowaniu preparatów znieczulających jest praktycznie bezbolesny. Ważne jest by wykonywał go profesjonalista zakresu medycyny estetycznej, który posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Specjaliści z Aestetic Clinic należą do najlepszych. Na stronie wrosinski.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje oraz zabiegi przeciw łysieniu plackowatym. Powierzają w swoje zdrowie doświadczonym specjalistom można mieć pewność, że efekt terapeutyczny będzie zadowalający. Należy stosować się do wszystkich zaleceń i wskazań lekarza a po kilku wizytach z całą pewnością dostrzeżemy pozytywny skutek. Musimy jednak pamiętać, że wyleczenie łysienie plackowatego nie wyklucza iż zostaniemy dotknięci nim ponownie. Kompleksowo należy zadbać o swoje zdrowie unikać czynników szkodliwych oraz prowadzić aktywny tryb życia eliminując stres mogące negatywnie wpłynąć na nasz organizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here