Na świecie panuje epidemia koronawirusa, a Ty zastanawiasz się co ze sobą zrobić? Siedzenie całymi miesiącami w domu potrafi być bardzo frustrujące, szczególnie jeżeli towarzyszy Ci nuda i nie potrafisz znaleźć sobie zajęcia. Jak przetrwać ten trudny okres? Każdy z nas ma smartfona – możesz wykorzystać go w taki sposób, aby znaleźć godne uwagi zajęcie. Przedstawiamy kilka interesujących propozycji, być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu.

Co robić w wolnym czasie?

Być może mieszkasz w kawalerce, nie masz dostępu do ogrodu, a Twoją jedyną atrakcją w tym okresie jest smartfon? Jeżeli tak, możesz wykorzystać go, aby doskonale zorganizować sobie czas. Pierwsza opcja jest bardzo oczywista – wirtualne gry. Potrafią one być bardzo wciągające, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z innymi, głodnymi wrażeń graczami. Istnieje tak wiele możliwości, że na pewno, któraś z nich przypadnie Ci do gustu i zajmie Twój czas przynajmniej na kilka dni – wyścigi, piłka nożna, budowa domu, a może gry zręcznościowe lub logiczne? Co ciekawe, w Androidach znajdziemy nawet odpowiedniki popularnych planszówek, takich jak UNO. Po kilku dniach grania w gry brakuje Ci ruchu? W takim razie postaw na coś ambitniejszego, na przykład ściągnij aplikacje do ćwiczeń, która stanie się Twoim trenerem oraz motywatorem – możesz zdecydować się na ćwiczenia cardio lub też siłowe. Co ciekawe, wszystkie ćwiczenia możesz wykonywać w domu, bez specjalnego sprzętu. Aplikacje tego rodzaju pomogą Ci popracować nad mięśniami brzucha, klatą czy zgrabnymi nogami. Zaproponują wyzwania, konkretne cele czy też ułatwią liczenie kalorii. Dzięki temu, czas kwarantanny wykorzystasz na zadbanie o wymarzoną sylwetkę!

Jak wykorzystać smartfona w czasie kwarantanny?

Twój iPhone 8 używany może być także do czytania książek. Skąd je brać? Wystarczy jedynie zainstalować wirtualną księgarnie, w której będziesz mógł wykupić abonament miesięczny, który umożliwi Ci dostęp do wszystkich książek lub też do jednej, który przypadnie Ci do gustu. Nie lubisz czytać książek i wolisz oglądać filmy? Wystarczy jedynie smartfon, abyś stworzył kino we własnym domu – do wyboru masz zarówno płatne aplikacje, takie jak Netflix, jak i darmowe, jednak z mniejszą ilością filmów. Smartfon z Internetem otwiera przed Tobą bardzo dużo możliwości, między innymi umożliwi Ci naukę nowego języka, gry na instrumencie, gotowania czy pieczenia ciast. Jest mnóstwo kanałów na youtube lub też kursów, które przekazują wiedzę w sposób przystępny, dzięki czemu nauka jest prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here