Kupiłeś projekt domu, który zakłada m.in. budowę pergoli tarasowej? A może planując remont, dopiero chcesz stworzyć takie miejsce, na przykład tuż przy bocznych drzwiach, prowadzących do salonu? Niezależnie od powodów, jakimi się kierujesz, pamiętaj, że możesz to miejsce urządzić w sposób wielofunkcyjny.

Do czego taka konstrukcja może się przydać? W jaki sposób uprzyjemni chwile spędzone na tarasie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Pergola tarasowa – jak z tego korzystać?

Jedno jest pewne: pergola tarasowa to konstrukcja, z której zadowolone będą wszystkie te osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Można z niej korzystać niezależnie od kapryśnej pogody. Doskonale chroni przed deszczem, silnym wiatrem oraz oślepiającymi promieniami słonecznymi. Co więcej, może tworzyć strefę ochroną przed… wścibskimi sąsiadami. Wystarczy wyposażyć konstrukcję w rolety i zasłaniać je wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Jak jesteśmy przy wyposażeniu, to trzeba zaznaczyć, że oświetlenie daje szansę na przebywanie w tym miejscu także po zmroku. Dodatkowe poduszki i hamak tworzą go jeszcze bardziej przytulnym. Z kolei wentylator pozwala na dodatkową ochłodę w upalne dni. A to wszystko przy w pełni estetycznym dopasowaniu konstrukcji do budynku, do którego taka pergola przylega.

Zobacz także: https://www.icotam.pl/taras-z-pergola-dlaczego-warto/

Pergola tarasowa – do czego może się przydać?

Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie można wykorzystać pergolę tarasową, spieszymy z podpowiedzią! Po pierwsze, tworzy ona przestrzeń, którą z powodzeniem da się przeznaczyć na codzienną pracę zdalną czy strefę nauki. To również świetne miejsce do relaksu przy dobrej książce, kawie z przyjaciółmi, ciekawym filmie oraz wyciszającej muzyce.

Mało tego! Wspomniana konstrukcja może zostać zamieniona we własną strefę fitness – z hantlami, stepperem, rowerkiem stacjonarnym, bieżnią i matą do jogi. Może być także miejscem spotkań przy grach planszowych, grillu oraz przyjęciach urodzinowych.

Co więcej, instalację pergoli tarasowej warto rozważyć wtedy, gdy w ma ona stanowić dodatkową ozdobę nieruchomości i podnosić jej wartość rynkową. Mówimy bowiem o konstrukcji, która może stanowić solidną podporę dla donic pełnych kwiatów, a nawet dla roślin, które mogą się po niej „wspinać”. Doskonale sprawdzi się tu na przykład winorośl.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here