Oczy są tym elementem twarzy, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, dlatego też skóra wokół oczu szybko “zdradza” nasz wiek. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się wiotkiej skóry powiek i odmłodzić spojrzenie?

W opinii ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy dobrym rozwiązaniem jest zabieg plastyki powiek. Co należy wiedzieć o blefaroplastyce przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej?

Spis treści:

 • Młodzieńcze spojrzenie. Co daje chirurgiczna korekcja powiek?
 • Plastyka powiek – jak wygląda zabieg blefaroplastyki?
 • Jakie są wskazania do plastyki powiek górnych i dolnych?

Młodzieńcze spojrzenie. Co daje chirurgiczna korekcja powiek?

Nadmiar skóry i tłuszczu na powiece górnej sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Zdarza się, że w przypadku dojrzałych pacjentek opadająca poza linię rzęs powieka ogranicza pole widzenia i tym samym obniża komfort codziennego funkcjonowania. Zabieg plastyki powiek skutecznie rozwiązuje ten problem, a ponadto przywraca młodzieńczy i atrakcyjny wygląd okolic oczu, twarz wygląda na wypoczętą i świeżą. Blefaroplastyka niweluje również szpecące worki pod oczami, a uzyskane efekty utrzymują się przez wiele lat. Jak wygląda procedura zabiegowa? 

Plastyka powiek – jak wygląda zabieg blefaroplastyki?

Kwalifikacja do plastyki powiek obejmuje badania (np. morfologię, poziom glukozy we krwi) oraz konsultację medyczną, podczas której lekarz omawia wskazania, przeciwwskazania do zabiegu, poznaje oczekiwania pacjentki i informuje o potencjalnych efektach. Plastyka powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry na powiekach przez doświadczonego lekarza, który dokonuje precyzyjnych nacięć. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu ogólnym dożylnym oraz miejscowym (nie wymaga hospitalizacji). W zależności od indywidualnego przypadku, plastyka powiek trwa od 45 do 120 minut. Jeśli chodzi o korekcję powieki górnej – lekarz dokonuje nacięcia w zmarszczce naturalnej, wycina zbędną skórę i tłuszcz, a następnie zamyka ranę bardzo cienkimi szwami, dzięki czemu blizna pozabiegowa jest praktycznie niewidoczna dla osób postronnych. Przy plastyce powieki dolnej, specjalista nacina skórę powieki poniżej brzegu rzęs, dokonuje separacji wiotkiej skóry do dolnego brzegu oczodołu, wycina nadmiar skóry i zaszywa ranę. Efekt finalny jest widoczny po około 3-6 miesiącach. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić drobne zasinienia i obrzęki, jest to zupełnie naturalny proces (objawy te ustępują samoistnie w ciągu 5-10 dni). Przez kolejne 2-4 tygodnie należy wstrzymać się od wysiłku fizycznego. Przez rok od blefaroplastyki należy zalecane jest też unikanie opalania twarzy.

Jakie są wskazania do plastyki powiek górnych i dolnych?

Z plastyki powiek najczęściej korzystają osoby dojrzałe, zwykle są to kobiety po 35.- 40. roku życia, które chcą poprawić swój wygląd i komfort życia. Kierują nimi zarówno względy estetyczne, jak i medyczne. Wskazaniem do blefaroplastyki jest m.in.:

 • utrata jędrności powieki górnej, 
 • ograniczenie pola widzenia, 
 • zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki i worki pod oczami, 
 • niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, 
 • uczucie ciężkości powiek z powodu ich wiotkości.

Jak każdy zabieg, również i plastyka powiek jest przeciwwskazana w przypadku niektórych pacjentów. Do głównych czynników wykluczających zaliczamy:

 • nieuregulowanie ciśnienie tętnicze krwi,
 • niedokrwistość, 
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca),
 • stany ropne skóry twarzy,
 • niewydolność gruczołów łzowych,
 • infekcje,
 • ciążę.

Podsumowując, zabieg chirurgicznej korekcji opadających powiek odmładza spojrzenie, wpływa pozytywnie na poczucie atrakcyjności i pewność siebie. Jest bezpieczną i wysoce efektywną procedurą, którą nie bez przyczyny wybiera tak wiele kobiet.

Jeśli Twoim kompleksem są opadające powieki i rozważasz skorzystanie z zabiegu chirurgicznego usuwania nadmiaru obwisłej skóry w okolicy oczu, więcej informacji na temat plastyki powiek znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here